Quis custodiet ipsos custodet?

Cizák

13. března 2010 v 20:03 | Arcana |  Brk
To si to tak brouzdáte světem, spokojeně se zubíte na známé i kolemjdoucí a užíváte sluníčka, když najednou: ,,Bafidy baf!" Vykoukne na vás někdo cizí. Sluníčko zakryjí mraky, a to pořádné, a vy se jen divíte kde se tu vzali. Odkud sem přišli? A jak vás našli? Do šťastného údolíčka plného tančících veverek a mluvících bobrů máte sice daleko, ale nikdo si tu na nic nestěžoval. Na co taky, že.
Jenže teď tu někdo takový je. Přeběhne kopec, majzne po hlavě čestného hlídače branky a nechává za sebou Zkoprnělost a hnedle po ní Nechápavost.
,,To je ošklivé!" křikne na hošíka dobromyslně tahající kamarádku za copy. ,,To se nedělá!" pohrozí ubohému dítěti, sbírající ze země lízátko. ,No fuj, jak můžete..??" sjede pohledem nebohou slečnu, jež se ten den zrovna o trochu víc namalovala. Proběhne údolím, sem tam utrousí takovou či podobnou poznámku, srazí k zemi právě se vzpamatovaného hlídače zpět do prachu cesty a zase zmizí za obzorem. Zkoprnělost a Nechápavost jí těsně následují, nechávajíce všude své podpisy, zamávají vetřelci na rozloučenou a vrátí se usadit se na náměstí.
Pobudou tam nějaký čas a pak se zase nenápadně vytratí, ale na nebi už pár malých mráčků zůstalo a i když sluníčko stále vládne, sem tam ho jeden z mráčků na pár chvil zakryje.
Vetřelec se zatím pohihňává ve svém vlastním, vlastnoručně vykopaném, předělaném a náležitě upraveném údolíčku a sem tam se dalekohledem podívá do vašeho, kde se vždycky právě v tu chvíli objeví mráček zakrývajíc slunko.
Ono sice dál svítí, ale už ne tak zářivě jako předtím. Někdo to nevnímá, hlavně ti co při vetřelcově náletu sladce spali nebo byli na návštěvě, nebo kdekoli jinde, takže si ho nevšimli. Bohužel ti ostatní si před návštěvou vždy raději déle promyslí, jestli na ní opravdu vyrazit nebo ne. Ale co. V nejhorším se budou muset přestěhovat - snad je cizák znovu nenajde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama