Quis custodiet ipsos custodet?

Duben 2010

Hrob světlušek

25. dubna 2010 v 21:25 | Arcana |  Brk

Viděla jsem Hrob světlušek. A nikdy na něj nezapomenu.

Kdo si stále myslí, že japonský kreslený film, vlastním jménem anime, je jen a pouze pro malé děti a umí vyprávět pouze pohádky, doporučuji mu podívat se na tento film.

Žádná válka, zde se jedná o druhou světovou, se neodehrává pouze na frontě. Setkávají se s ní i docela obyčejní lidé.

Kusovečka

23. dubna 2010 v 0:07 | Arcana |  Pastelka

Aneb co vše se nenajde v šupleti.

Malba

9. dubna 2010 v 22:07 | Arcana |  Pastelka

Tak konečně jsem se dokopala k tomu dát sem i nějaké obrázky. A aby to nějak vypadalo, začnu rovnou s těmi, co nám visí na stěnách aneb - nafocené obrazy

Reklamy

8. dubna 2010 v 1:06 | Arcana |  Na toulkách

Do čehože se to pouštím? No ano - skutečně jdu obhajovat reklamy.
Toulala jsem se toulala a snad všude kde jsem byla si alespoň někdo ztěžoval, jaké jsou reklamy strašné, nepříjemné, otravující... atd.
Víme známe, ale, děti drahé, kde bychom bez nich byli? Unikla by nám spousta zajímavých či užitečných věcí. Ona není reklama jako reklama, to ano, jenže když kritizujete všechny.. tak to taky vezmu zeširoka. Nebo rozšiřovat budu.
Vnucená a nenucená, dalo by se to tak říct? Vnucenou si určitě představíte, ,,Ahój, mrkni na můj blog", ,,U mě je bleskovka, pls hlásni", ,,Hezu blogís, mrkni ke mně" - jo, tu taky zrovna nemusím. Ale někdy už jiná nezbývá, nebo autor nemá čas či chuť číst článek o tématu které ho nezajímá, nebo... ale to je fuk.
Jenže reklama je i ta, když si dotyčný ten článek skutečně přečte a okomentuje. Odkaz na jeho web, je už pak jen propagace vlastní práce. Myslíte si, co je na tom hrozného? No, nic. Dělají to samé, co autoři první možnosti, jen méně násilným a otravným způsobem.
Reklamy v televizi. No nevzpouzejte se, taky sem patří. Otravují, když se hezky v klidu koukáte na film a jste patřičně zažraní do děje. Najednou blik a vyskočí na vás upozornění, že ten nový šampón je skutečně skvělý a když si v tuhle a tamtu dobu koupíte tento nový typ auta, dostanete zdarma nootebok..
Nebo si tak posloucháte oblíbené rádio kde právě hrají super písničku a čekáte na zprávy o počasí, jenže místo rosničky na vás začne mluvit jiná slečna, která vám vykládá že v tamtom butiku mají právě úžasné slevy. Otravují? Více než na blogu kde je můžete hned přeskočit? Ano? Bingo!
Jenže... bez reklam bychom nevěděli, že ten ,,nový, úžasný šampón" vůbec existuje, nebo že se do prodeje konečně dostalo auto které byste chtěli a navíc v příhodnou dobu. A v Tescu mají právě slevy na moje oblíbené sušenky. A v kině budou dávat film, který mě zaujal a na který chci jít. A ve společenském centru blízko mého bydliště bude akce, pořádaná městem, na které nesmím chybět! A...
A je toho tolik, o čem bych nevěděla kdyby nebyly reklamy.
Nikdo nadaný by se neproslavil, protože bez reklam na jeho koncerty / výstavy / knihu / cokoli bychom o ní nevěděli.
Je toho tolik, o co bychom byli ochuzeni kdyby nám o tom neřekla reklama.
A mimochodem, abych se tedy trochu vrátila. Ta propagace autorských blogů na hlavní stránce blog.cz, nemohla by být alespoň pod nejnovějšími články? Protože mě ta reklama hrozně otravuje.