Quis custodiet ipsos custodet?

Srpen 2010

Jsou věci...

15. srpna 2010 v 0:32 | Arcana |  Brk
Jsou věci na dětsvtí, když je vám do deseti let, které jsou fajn. Všichni se rozplývají jak jste roztomilí, můžete si stále hrát a nemáte žádné starosti.

Jsou věci na pubertě, když vám je 10 - 20, které jsou krásné. Postupně objevujete, že je i svět mimo rodinu a domov, potkáváte první lásky, vyděláváte své první peníze a osamostatňujete se.

Jsou věci na mládí, když je vám 20 - 30, které jsou příjemné. Jste svobodní jako ještě nikdy, máte svůj první byt a lepší práci, kupujte si za své vlastní peníze nepotřebné věci a nikdo vám to nemůže zakázat.

Jsou věci na dospělosti, kdy vám je 30 - 40, které můžete jen vy. Víte co chcete od života a můžete si za tím jít, máte větší byt, partnera, opravdovou práci, více peněz a konečně si můžete dopřát dovolenou přesně podle svých představ.

Jsou věci na zralosti, kdy je vám 40 - 50, kterých si vážíte. Děti už jsou samostatnější, partnera dokonale znáte a bydlení je podle svých představ. V práci jste na předních pozicích a shovívavě se usmíváte na vyplašené brigádníky, zatímco doma na vás kromě rodiny čeká nějaká ta zbytečnost, kterou jste si koupili za své první větší peníze.

Jsou věci na věku, kdy je vám 50 - 60, na které nezapomenete.  Těšíte se, jak si konečně odpočinete od práce a budete se moct naplno věnovat všem koníčkům, děti jsou z domu takže partnera máte zpět jen pro sebe a máte peníze na ty opravdu velké zbytečnosti.

Jsou věci na stáří, kdy je vám 60 - 70, které milujete. Zatímco se ostatní ženou do práce, vy máte spoustu času. Zdokonalujete se ve věcech, na které jste kvůli té své práci neměli nikdy dost času, navštěvujete děti a kroutíte hlavou, co si to koupily za zbytečnost, ale s úsměvem vzpomínáte na sebe sama v jejich věku. Můžete si jen tak sednout ven a užívat si sluníčka.

Jsou věci na době, kdy vám je nad 70, které jsou pěkné. Navštěvujete vnoučata a spiklenecky jim vyprávíte, co prováděli jejich rodiče když byli malí. Usmíváte se na partnera a rozumíte si beze slov. Pozorujete, jak ten dospěláček, kterého jste v práci zaučovali právě vy, to dotáhl daleko a teď vám za to děkuje. Můžete si jen tak posedět na sluníčku.

Howlův kráčející zámek

7. srpna 2010 v 19:59 | Arcana |  Brk

Včera, tedy vlastně dneska ráno jsem se podívala na Howlův kráčející zámek (oficiální překlad Zámek v oblacích).
Pro začátek bych snad mohla říct, že jsem si jej pustila v půl třetí a chtěla se jen mrknout na začátek. No, to jsem se trošinku přepočítala - příběh mě natolik vtáhl, že koukám koukám, pak najednou dokoukám a ono hle, půl páté a já tento filmeček shlédla celý. Chybička se vloudí
:)

Pohádky?

4. srpna 2010 v 14:51 | Arcana |  Brk
Anime. Novodobý předmět hádek dvou nesmiřitelných stran, které jedni milují a druzí nenávidí. No dobře, to jsem možná trochu přehnala, ale přesto bych ho přirovnala k poezii, ve které se poprvé objevil spis jiný než sonet. Do té doby měli básně naprosto jasnou strukturu a najednou si jen tak přikráčel kdosi a řekl že on přeci také píše kvalitní verše. Jen nedodržuje pravidla.
A tak je na tom anime. Doteď je film filmem a kreslené cosi je pouze pro děti. Jednoduché, prostoduché, nereálné po všech stránkách atd. atd. No, není tomu tak.
Na co si teď vzpomenu, ve filmu můžete mít komedii, horror, thriler, pohádku, sci-fi, fantasy, drama, mysteriózní...  A stejně tak i v anime. Možná i více (ještě jsem neviděla film,který by měl u žánru napsáno ,,yaoi" a podobné).

Blondýnky, hopeři a ta příšera kopírák

1. srpna 2010 v 23:30 | Arcana |  Na toulkách
Blogový svět mi dal hodně a taky mě náležitě poučil. Teď už vím, že blondýnky jsou hloupé a trapné, nosí zásadně růžovou barvu a mLuVFí  KklásňoUšcE  čI tAk něJaK. Trapné, fujky.
Hopeři nevím co jsou, to jsem se ještě bohužel nedozvěděla, jenže protože hip hop není hudba ale něco strašlivého (také nevím co. Je to docela strašidelné, nejvíc se přeci jen bojíme něčeho co neznáme, že? Co když... kouše?), tak budou také nebezpeční. A trapní. A oškliví. Měli by být poučeni, určitě nechtějí být fujky.
Ale kopíráci... To je ten nejhorší plevel. Oni totiž... ach, je to těžké říct... kradou! Jak mohou?? Je to ošklivé a navíc nezákonné! Všichni si s tím vždy dávají takovou práci a někdo si jen tak zmáčkne ctrl+c a ctrl+v a dá to k sobě na blog! Někteří ještě mají tu drzost, že pod onen úžasně pracný výtvor dají...  ODKAZ! Hrozivé, chápete to? Ukradnou to a ještě se k tomu přiznají!. Já ale nejsem kopírák, ani do počítače ne, já používám levé a pak pravé tlačítko myši.
A taky...  počkat. Co to tu plácám?