Quis custodiet ipsos custodet?

Březen 2011

Nejezte rostliny!

13. března 2011 v 17:13 | Arcana |  Brk
Vegetariánství říká, nejezte maso, je to vražda. Ale jedí rostliny. Protože nemají maso, konzumují ve zvýšené míře obiloviny, traviny, plodiny, ovoce a zeleninu...

Znáte tu poučku, že si máte s rostlinami povídat, že pak lépe rostou. A to je z důvodu, že je to další naprosto bezcenná rada a slouží pouze ke zvýšení počtu znaků v publikaci ,,Jak se starat o pokojovou květinu", nebo protože vážně roste lépe? Ale jestli roste lépe, musí mít něco, něco čemu u nás a zvířat říkáme duše. A jestli má tedy duši, tak její vytržení z kořenů, namletí do mouky, upečení v rohlík a sežrání je vražda. Říkám, nejezte rostliny, je to vražda.

Dejte sem ten koňský salám

11. března 2011 v 14:22 | Arcana |  Brk
Žádného vegetariána bohužel neznám, u nás se vždy vařilo tak nějak typicky česky. Knedlo zelo vepřo, kuřátko s bramborem, sem tam bůček když si chtěl tatínek jó pošmáknout, později k svačině do školy jsme také dostávali rohlík se salámem, sýrem, nebo nějakou šunkou apod. a jablko nebo mrkev. Maminka dbala na zdravou stravu.
Až o hodně později tatík došel k názoru že se chce také stravovat více zdravě (hlavně tedy netučně) a přidal ke svým obědům čínu nebo lososa.