Quis custodiet ipsos custodet?

Skoro za tři na jitřní

29. května 2011 v 2:56 | Arcana |  Brk
Poradíme, jak se správně rozejít v osmi krocích.

A pak taky, jak uvařit oběd v jednom hrnci, proč menstruující žena vaří ve dvanácti, nebo jak vám nové gelové složení jakéhosi přípravku pomůže odstranit i ty nejodolnější skvrny. Reklamy vynášejí těžké peníze, méně už seriály na které všichni nadávají jak jsou trapné. Jenže je zajímavé, že ono se jich vysílá tolik, protože na ně kouká nejvíce lidí. Ošklivka Katka a Kriminálka Anděl. Tak průhledné, až to bolí.
Po nekonečných seriálech méně vyděláte zábavným lehkým filmem, jen málo lidí nalákáte na film který chce něco říct a nejméně vynáší kniha. Kam spějeme? Proč máme DPH 20%, což je už nejvíc spolu s dalšími jen asi dvěma zeměmi? Normální je 5-7, my měli 10%.
Nečtěte, děti, je to drahé.
Pojďme se spolu podívat na Velmi křehké vztahy, popíjet pravý anglický čaj a nadávat na Čechy, jak ,,Jsme takový národ...". Nezáleží na tom, že Česko bylo v 15. století jediná země s náboženskou svobodou v Evropě, prostě jsme za celou naši existenci hrozně netolerantní. Jsme už takový národ.
Národ pivařů. Dejte si Plzeň, nebo Radegast, nebo Gambrinus. Desítku nebo dvanáctku? Pojedeme dvanáctkou, desítka o soboty nejezdí. Nastupovát, všichni nastupováát, na nikoho se nečeká a ostře sledovaným vlakem pojedem do stanice Touha. Nebo Lízátko.
Lízátko. Já našel, na zemi, lízátko. Někdo ho, olízal, drobátko. A já, se na něj nezlobím...
Zlobím se. Zlobím se zlobím, jen je smůla, že nevím na koho. Vím. Na sebe. Ale jak se uleví, když vynadáme sami sobě? Jak mi maminka cituje jednoho pána se jménem ztraceným v mlhách mé paměti, ,,Seřvat někoho je dobrý, ale rozbít talíř, to je mnohem lepší." Nemůžu. Není můj.
Vězení z věcí, které nám patří, co když se rozbijí, musíme koupit nové, jinak bude průser. Průser! Já tu věc potřebuju! Bez ní nezaplatím daně! Daň z hlavy. Daň za to, že žiju, jsem tu, dýchám vzduch. A jsem katolík nebo protestant? To je fuk. Stejně vařím oběd ve třech hrncích, i když, počkat. Já vlastně neumím vařit. Pro sebe to nepotřebuju, ale žena musí umět vařit, stará se přeci o děti, zatímco manžel vydělává. Taky uklízí a pere, třeba v té super nové pračce, která je ,,tak jednoduchá, že ji pochopí i vaše žena." Jdeme prát? Ani ne.
Pojďme si radši zopakovat, jak se správně rozejít v osmi krocích
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 29. května 2011 v 9:45 | Reagovat

Ještě jsi zapomněla, že žena, když žehlí, je strašně sedřená a upocená a nemůže dělat věci, které by tak strašně ráda dělala se svou rodinou, protože nemá tu správnou žehličku nebo prací prášek, který žehlení usnadní.
Reklamy, až na výjimky, dělají z lidí bandu kreténů.
P.S: nejsem si jistá, jesli jsem článek dobře pochopila, občas jsem v něm měla zmatek... :D

2 Arcana Arcana | 29. května 2011 v 10:53 | Reagovat

Jo... Em :-D

3 Vendy Vendy | Web | 29. května 2011 v 13:24 | Reagovat

Tady je někdo naštvaný, a to hodně... 8-O  :-?  O_O Co tě rozčílilo? Reklama? Nebo nějaký kec našich superhrdinů v politické sféře?
A souhlasím s tím, co jsi napsala... dělá z nás konzumenty (a my jak ty ovce kýváme a konzumujeme...já se tomu taky někdy nevyhnu a koupím víc než potřebuji. Rozflákat talíř bych taky nedokázala, protože bych to musela ublížet. To radši někomu nadám a ublížím na duši. Třeba i sobě, nebo našem kočkám, ale těm nadám, když něco shodí nebo mají moc roupů.
Hernajs, lícou mi tady dvě odporný mouchy, musím jim taky nadat a jdu je vyhnat.

4 Vendy Vendy | Web | 29. května 2011 v 13:41 | Reagovat

Mouchy vyhnány. (Dalo to fušku, ty mrchy umí vletět dovnitř, ale ven už netrefí...)
Na téma zvýšené DPH u knih je debata na čbdb, chvílemi docela bouřlivá. Ale s tím nic moc neuděláme a jaký to bude mít dopad, uvidíme. (Taky mi připadá, že naše vláda potřebuje národ trotlů, oni trotlové se líp ovládají a poslouchají). Po pravdě, to zdražování bych skousla, kdybych věděla, že to pomůže. Ale myslím si, že se zase nic nezmění, dluh se nestáhne níž, ale peníze, které se vydojí z lidí, si zase shrábnou korytáři. (Neplést s korytnačkami!) 8-O

5 Arcana Arcana | 29. května 2011 v 14:47 | Reagovat

Všechno najednou. A byla noc, kdy se mi v hlavě rojí nejvíc písemností, projížděla jsem si nevědomě internet a najednou na mě vyskočil ten titulek s rozchodem. A už to jelo :-)  
(Myšlenky a představy puštěné na mnohem delší řetěz než obvykle)

Mouchy jsou hajzly. To i když jim člověk povotvírá všechno co může a navádí je, stejně zůstanou :-D
Je to i be školství. Ekonomika státu stojí na konzumu. Tudíž stát nemá zájem na tom, aby ve školství vychoval z lidí myslící bytosti, kteří se tím konzumem nenechají strhnout, protože jakmile by padl konzum, padne státní ekonomika. V podstatě jsou politici vlastně strašně chytří když zdražujou knihy a podělávají školství. Málo čtenářů málo školáků = hodně konzumentů. Hodně konzumentů = prosperující ekonomika.
Smutné, že? :-(

Ráda bych ještě dodala, že NEJSME jediný stát, který to tak má, ale všechny,
až na pár vyjímek zemí Třetího světa které stojí na úplně něčem jiném.

6 Bludný krysař bez píšťaly Bludný krysař bez píšťaly | 29. května 2011 v 18:18 | Reagovat

Tak tomu se říká myšlenkový průjem. :-D :-D Je to opravdu fajně sepsané. :-) Povedlo. :-)

7 Vendy Vendy | Web | 11. června 2011 v 22:49 | Reagovat

Ještě mám dojem, že s tím množstvím konzumentů to jde dolů.
Díky zdražování a stagnaci či snížení platů dojde k jednomu - bude se šetřit, kupovat míň, obchody budou míň vydělávat a propouštět prodavačky, budou přibývat další lidi na pracáku, kteří budou obracet korunu a kupovat jen základní potřeby, čímž budou obchody zase ztrátové a budou propouštět další zaměstnance, až to všecedhno zkrachuje a celá republika bude na pracáku.
A bude úplně fuk, jestli bude DPH u knih vyšší nebo nižší, protože kupní síla lidí je mizerná, ať se čte nebo nečte....
(to je jen můj sobotní neradostný názor...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama