Quis custodiet ipsos custodet?

Kam s ním?

28. června 2011 v 15:45 | Arcana |  Veselé příhody šíleného motorkáře
Ha, už jen pár kapek do konce školního roku a bude zas klid. A snad se taky konečně zase navrátím mezi živé :D

Šinu si to jednou takhle po dálnici (dobře, bylo to včera), zdravím nazpět mávajícího kamioňáka a nadávám si, že jsem špatně odbočila. Na tak velkou dálnici jsem vážně nechtěla, ale co nadělám, tady to vážně neotočím. Vlevo pole, vpravo ho...uby, za mnou svištící auta, přede mnou cesta do neznáma. Ehm. A to spěchám.
Minu první odbočku, benzínka. Minu druhou, ta je uzavřená. Pitomé opravy. Blíží se třetí, tak konečně zatáčím a modlím se, aby se dalo odbočit zpátky. Modlitby nevyslyšeny, šinu si to po jiné dálnici, taky do neznáma. Super. No, ukazuje se že modlitby vyslyšeny byly, alespoň tak, že po nějaké době míjím ceduli upozorňující, že za 1000 metrů je odbočka k vesnici, kterou už znám. Sice ne to co jsem chtěla, ale budiž, odtamtud už trefím a nebudu mít tak velké zpoždění. Křuuuuuuuch.


Najednou zpomaluji a když se snažím přidat, skútr jen podivně zahučí. Blikám tedy do odstavného pruhu a nechám ho dojet. Opět zkouším přidat, zas jen hučí a nic. Sakra. 500 metrů k odbočce.
Kolem sviští auta, v nejbližším pruhu dost kamionů. Nevidím nic jiného protože jsem právě v místě kde se dálnice zakousla do krajiny a po obou jejích stranách se tak země zvedá.
Sesedám a hezky pěšky táhnu skútr k odbočce. Přemýšlím, že mi asi spadlo pérko, jenže naposledy když byla motorka v ,,servisu" na stejném místě kde jsme ji koupili, zmizelo mi z kaslíku nářadí a doteď jsem si velmi chytře nekoupila nové. Takže se k útrobám nedostanu.
Hm. Zastavuji, vyhazuji věci z kufru na zem vedle a na šroubek zaútočím klíčem do zapalování. Jo, uvolňuje se a dovnitř se dostanu, ale bohužel, pérko to není. Na okamžik jen sedím na svodidlech vedle skútra a pozoruji kamiony. Blízko konce odstavného pruhu, před odbočkou.

,,Dobrý den, jen se zeptám, nevíte takhle na dálku co se asi stalo když motor normálně běží a přidává, ale kolo se netočí?"
,,No, možná spadlej řemen. Ale ten ´sem snad nedávno vyměňoval."
,,Aha... a dá se k němu nějak dostat?"
,,No jedině tady, k němu se nedostaneš jen tak, musela bys přes miliardu šroubků... Kde seš?"
,,Na dálnici."

Řemen se fakt opravoval docela nedávno, tak před deseti měsíci, a ještě jsem dva a půl nejezdila. Kysele zírám na své posunovátko. No jo, levný čínský šunteček, co ujede tak 15 000 km a klekne. Já mám kolem dvaceti.
Nakonec pohodím hlavou, slezu ze svodidel a nahážu věci zpět do kufru. Přece nezůstanu trčet na dálnici. Mechanik prý zavolá kolegovi, protože on sám je mimo město. Jenže dostat se ke mně by bylo zbytečně komplikované, zvlášť když jsem přímo pod vesnicí s mnohem lepším přístupem.
Takže zase popadnu skútr, nechám blikačku i světla a ohlédnu se, abych vyčíhala nejlepší okamžik. Jakmile je nejbližší auto poměrně daleko, rozběhnu se k odbočce, vyjedu z odstavného pruhu a pěšky táhnu motorku po výjezdu z dálnice.
Snad mě nikdo nevytroubí.
V zatáčce mám štěstí, nikdo zrovna nejede, takže se dostanu až nad ní a zabočím na fragment silnice který tu zůstal z dob kdy se tenhle nový sjezd stavěl. No, moc jsem si nepomohla.
Tam kde jsem teď taky nic není, jen je ke mně lepší přístup. Kamarádka, která se jako host účastní stejné akce jako já, naštěstí bydlí blízko. Takže pro mě přijede. Jenže mechanik to stihne až tak za dvě hodiny, to už tam mám dávno být. Už teď tam mám být.
Rozhlédnu se kolem. Pode mnou dálnice, nade mnou kruháč, vedle přes pole vesnice. Přece ji nenechám tady...
Po chvíli tichého zírání na první domy popadnu skútr a zase se vracím na sjezd z dálnice. Nikdo v tu chvíli nejede, štráduji si to tedy ke kruháči. Ten má kolem chodník (ach moderna!), takže se dávám vlevo k vísce.
A pěšky do kopečka, po okraji. Mám jít vlevo jako chodec, i když táhnu skútr? Hm, kašlu na to, na pravé straně je lepší kraj, nechci vlevo spadnout do příkopu.

Konečně jsem na vrcholu, ale opět řeším stejnou otázku, Kam s ním? Pardon; kam se skútrem? Albert ne, bazény zavírají v pět, barvy v sedm, úřad ve tři...

,,Pardon, je tu někde blízko nějaká benzínka?"
,,Benzínka? To máte daleko, tááámhle dolů, dolů, dolů, doleva, nahoru, táhle vpravo a tam už je sousední vesnice, víme? Tak tam."

Dobře, tudy cesta nevede. Lidl ne, květiny zavírají v sedm, pošta ve čtyři, tamto je soukromé... Eh. Možná kus dál. Protože vesnice pokračuje zase z kopečka, rozběhnu se, naskočím na skútr jak na koloběžku a pak se nechám vézt dolů. Jeden by neřekl, jak je ta 125ka těžká.
Zatáčka. Hm. Zatáčím, sesedám, běžím po okraji, mávám na lidi na chodníku a přebíhám silnici přímo před nosem řidiče Hondy, který musel zastavit v kolonce. A skútroběžka míří dál.
Zastavuji u dalších obchodů po obou stranách silnice. Chvíli uvažuji nad autobusovou zastávkou, ale vlastně nevím proč. Pak mi pohled padne na Hernu-bar.

,,Promiňte, do kolika máte otevřeno?"
,,Nonstop."
,,Ó vážně? Smím mít hypotetickou otázku? Mám totiž průser. Na dálnici mi kleknul skútr, už dávno mám někde být a mechanik tu bude až tak za dvě hodiny. Mohla bych u vás nechat klíče, že mu zavolám kde jsem a on by si je tady pak vyzvedl?"
... ,,To mi až tak věříte?"
,,K čemu by vám byl nepojízdnej skútr?"

Chtěla jsem ušetřit čas tím, že až na místo dojedu na motorce a nakonec jsem to tím nejvíce zdržela. Klíče jsem předala, kamarádka přijela, na místo jsme dorazili s tříhodinovým zpožděním a protože mi klekl i mobil, nevím jestli ještě mám ve vlastnictví vůbec nějaký skútr, rozbitý nebo ne.
Ovšem, od doby co jsem po vysokorychlostní silnici první třídy šťastně přejela nějakých 12 km s urvanou brzdou, už přežiju všechno. Ale o tom zase někdy příště.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | Web | 25. června 2011 v 0:01 | Reagovat

A hele, ona ještě žije !!! My jsme se tu už málem skládali na věnec. :-D
Jo, motorka dovede někdy pěkně vyšplouchnout. Já jsem jednou tlačil pincka ze Slaného až do Prahy-Ruzyně.
"Pérko, pérko". To je jak z úst Ladislava Smoljaka ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje. :-D

2 Janinka Janinka | Web | 27. června 2011 v 9:57 | Reagovat

Tak si tady říkám žije, nežije... a pak tu dva dny nejsem a ono se nám děvče nějak rozepsalo :D!

3 Arcana Arcana | 27. června 2011 v 18:27 | Reagovat

Nechte si to, končil školní rok! :-D
Však budete o prázdninách ještě litovat, že jsem neumřela nadobro ;-)

4 Vendy Vendy | Web | 28. června 2011 v 20:43 | Reagovat

Situace k pos*ání. Asi bych nadávala jak špaček... Myslím že jsi to zvládla obdivuhodně.
Jak to dopadlo, vozítko už je spravené? 8-O

5 Arcana Arcana | 28. června 2011 v 22:01 | Reagovat

[4]: Ne *bulí a řve jak na lesy*
Ehm ehm. Nejdřív musí ten řemen teprve přijít, objednává se až z Plzně protože jinde není.

6 Malkiel Malkiel | Web | 29. června 2011 v 0:47 | Reagovat

Co to tady s námi hraješ za hru? Na tento článek už jsem reagoval v sobotu a teď se mi na titulce ukazuje, že před 9 hodinami si ho otiskla znovu.

7 Arcana Arcana | 29. června 2011 v 1:48 | Reagovat

Potřebovala jsem opravit poslední větu, jenže to se mi podaří jen když článek přesunu do rozepsaných a znovu zveřejním. Nevím proč se mi hodil dopředu, nikdy předtím se mi to nestalo

8 Malkiel Malkiel | Web | 29. června 2011 v 22:19 | Reagovat

[7]: To je blbost. Zveřejněné články můžeš libovolně upravovat a nemusíš je ukládat do rozepsaných. Když v editoru upravuješ již zveřejněný článek, tak dole klepneš na políčko "Uložit a vrátit se do archívu". Upravený článek se zobrazí se stejným datem i časem prvního zveřejnění.
Co vás tam na těch školách proboha učí? :-D  :-D
No jo, ty tam na tom svém prskoletu vlastně asi vždy nedojedeš. :-D  :-D

9 ANA ANA | Web | 1. července 2011 v 22:15 | Reagovat

[8]: To je pravda. Jen se ti to možná zobrazí později na webu, myslím zvnějšku. Mně se to stává, po těch slavných vylepšeních, že si opravím chybu a v administrativě je to opraveno a při pohledu "zvenku" tam trčí ještě několik hodin.
A stran té motorky - máš aspoň historku. :-D

10 Arcana Arcana | 2. července 2011 v 2:46 | Reagovat

[9]: Přesně tak. Administrace opravená ale tady ne :-D

Jo, to jsem si taky říkala celou dobu. ,,Ale až to skončí, budu mít historku, ale až to skončí..." :D

11 Vendy Vendy | Web | 15. července 2011 v 13:59 | Reagovat

[10]: Už je pár dní po... Všechno je "eremi?"
Tedy, už je to opravené, v pořádku a brázdíš české dálnice na své mašince? :D

12 Arcana Arcana | 16. července 2011 v 14:27 | Reagovat

Od včerejška, od včerejška :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama