Quis custodiet ipsos custodet?

Srpen 2011

Úpa súpa účesy

29. srpna 2011 v 23:59 | Arcana |  Na toulkách
,,Máte dlouhé vlasy, spěcháte nebo jen prostě neumíte zaplétat všelijaké kreace samy na sobě? Poradíme Vám! Celých ŠEST jednoduchých účesů pro dlouhovlásky!"

Páni, kolikrát už jsem tohle četla? A protože mě baví účesy, tak jsem i přečetla. No, žádný nový účes jsem zatím neobjevila, ale nejvíc mě dostává to, že po oznámení o ,,jednodudchém" účesu se vyvalí instrukce plné ,,vetřete pěnové tužidlo, vyfoukejte tímhle zůsobem, natupírujte, znovu pěnové tužidlo a na závěr vše zafixujte lakem". Jéje, ještě jsem zapomněla na přípravek pro lesk vlasů a jiný možná pro vůni?

Ehm. Dovolila jsem si se inspirovat a přináším vám tři ty zaručeně NEJoriginálnější, NEJkouzelnější a hlavně NEJjedodušší účesy! Muha!

A jak se bude jmenovat?

24. srpna 2011 v 16:50 | Arcana |  Na toulkách
Jack si otráveně zastrčil mobil zpátky do kapsy, nadzvedl Rosinu hlavu a sklouzl z lavičky. Matka už zase otravuje ať se vrátí domů a napíše si úkoly. Jako by to ještě někdo dělal.
,,Kam jdeš?" zeptala se Rose, jeho přítelkyně a kumpán.
,,Generál volá, musím se hlásit do služby," odpověděl Jack s kyselým výrazem a bez dalšího slova odklusal domů.

Jeden z hlavních úkolů, které vás čekají, když napíšete nějaký literární útvar s příběhem (nadále jednoduše ,,povídku"), je dát svým hrdinům jména. Zdánlivě jednoduchá věc, jenže... jaká jména?