Quis custodiet ipsos custodet?

Vlevo kuřič, vpravo kuřič, přede mnou kuřič a za mnou dým

8. prosince 2011 v 16:29 | Arcana |  Brk
A to jsem měla tak dobrou náladu ještě dnes dopoledne. Nejsem ale jediná, kdo píše nasrané články, jen ne na stejné téma Jak myslíte, že se naší generaci bude v budoucnu říkat? Zatím si připadám jako jedna z Rozhěvaných mladých mužů a jediné co mi zbývá k přemýšlení, je, zda patřím mezi ně jako spisovatele, nebo jsem jednou z jejich postav.


Celý svět kouří a mě už to sere. Dobře, to je trochu nadnesené, ale ta věta má říz. Protože vážně, opravdu bez toho nemůžete být? Jdu do hospody na jídlo, tam se kouří, jdu do baru, tam se kouří, jdu si na diskotéku zatancovat, tam se kouří, doprčic, jdu po ulici a lidi kolem zase kouří! Nemůžu ani dojít do školy bez toho, abych si ucpávala nos, předbíhala nějakého vykuka co si to kráčí prostředkem ulice s cigárem v hubě, načež udělala stěží tři kroky a mohla proces opakovat.Vážně, kuřiči, vím že máte práva a takové keci, ale co my ostatní? Když nechceme kouřit, ale musíme protože vy nám to věčně čadíte pod nosem, to neporušujete naše práva? Proč já musím odcházet z diskotéky protože se doslova a do písmene dusím, nebo proč si jednoduše nemůžu ani vyrazit na třídní sraz a popovídat si s bývalými spolužáky, z důvodou že třetina z nich zase kouří? Ale né, nemůžeme střídat kuřáckou a nekuřáckou hospodu, protože oni kouřit prostě musí. To přece vůbec nevadí, že nás nekuřáků je víc, kouřící menšina má vždycky přednost. Už radši ani nemluvím o tom, že i kdybych je nakrásně přemluvila k nekuřácké hospodě, stejně by mi to bylo k hovnu, protože jediná skutečně nekuřácká restaurace o které vím, je v centru staré Plzně. To máme přeci jen decánko z ruky.

Výmluvy toho typu, že v zajetí všech výfukových plynů, zplodin, kouře z komínů a tak dál nemá cenu se nějak omezovat, neberu. To fakt nevidíte, že kdyby si tohle řekli všichni, je plynová maska standartní součást venkovního oděvu už nejméně jedno století, nebo to prostě využíváte jako výmluvu?
Další možnost, párkrát mi taky byla nabídnuto, jak je to kouření ve skutečnosti zdravé, protože onen kuřák nebyl nikdy vážněji nemocen a tak dál. Na to vám, děti, taky seru. Já byla (a stále jsem) vychována k tomu, abych lidi kolem sebe neobtěžovala. Tak buďte tak laskavi a neobtěžujte mě s tím odporným puchem který vypouštíte do už tak smradlavého ovzduší lidských aglomerací jo? Nechci kouřit, smrdí mi to, pálí mě z toho oči, dráždí mě to ke kašli a v konečném důsledku dusí (Ráda bych podotkla, že nemám ani blbou alergii. Takže astmatem to dušení taky není, jen aby bylo jasno) a aby toho nebylo málo, je z toho vážně hnusnej a naprosto zbytečnej bordel navíc. Kuřte si doma nebo někde v rohu tomu určeném, nebo kdekoliv, kde nebudete omezovat práva ostatních lidí!

Nádhera, jak velký úžasný a dokonalý Ježíš i se svým fotřikem prosazovali vládu maličkých, starali se o jednotlivce a říkali co nechcete aby bylo učiněno vám, nečiňte jiným. Antické náboženství a jejich bohové měli mnohem inteligentnější ani ne tak zákon. Všeho s mírou, kde je moc slasti bývá ještě více strasti, a to co se díkynim uchovalo až doteď, ,,Kde končí svoboda jednoho, začíná svoboda jiného".
Život má být v rovnováze, slast i strast je jeho součástí, ale všeho s mírou. Extrém na obě strany je špatný, rovnováha je tak narušena a pokud si budu užívat slast až moc, nevyhnutelně doženu do opačného extrému lidi kolem mě. Bohužel neumím úplně správně předat podobné myšlenky, ale povím vám, staré antické náboženství je mi MNOHEM sympatičtější než to hebrejské-křesťanské.

Teď už jsem se dostala úplně někam jinam. Konečně tedy tento článek ukončím, abych nepokračovala dál a nenasrala další skupinu lidí, to si možná nechám zase na jindy. Třeba ještě nedávnou hysterii ohledně autorského klubu a jeho náboženství, americkou politiku a její náboženství, angličtinu a jejich obecně propagační náboženství a všechna další náboženství, která mě serou. Mohla bych si založit další blog, ne, abych byla moderní a udělala si vlastní verzi současně slavného blogu 1000 věcí, které mě serou. ,,666 náboženství, které mě serou."

Prostě, co jsem chtěla říct. Kuřáci, mě je jedno jestli čadíte jednu za měsíc nebo tři krabičky denně. Ale jak vy máte právo na to kouřit, já mám stejné právo NEkouřit. Tak si to uvědomte a alespoň se stáhněte na kraj té ulice, kde budete obtěžovat co nejméně lidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janinka Janinka | Web | 8. prosince 2011 v 17:46 | Reagovat

Děvče milý zlatý, jak ty mi mluvíš z duše! Od jisté doby jsem na bezohledné kuřáky hodně alergická - ve třetím měsíci těhotenství jsem byla na srazu z práce v restauraci, všichni "KOLEGOVÉ" byli kuřáci a byli ke mně velmi ohleduplní, čadili mi pod nos jednu za druhou a já musela odejít. Odskákala jsem to dvěma prochrchlanými hnusnými týdny... :-!  :-!  :-!

2 Malkiel Malkiel | Web | 8. prosince 2011 v 21:36 | Reagovat

Ach jo, ty jsi úplně čítankový příklad totálně nasraného člověka. Na všechno a na všechny. Raději se snad zdržím komentáře. ;-)

3 Arcana Arcana | 8. prosince 2011 v 22:27 | Reagovat

[1]: Jo, klasika. Taky jsme jednou byli s rodinou na večeři a hned vedle seděla nějaká společnost. Jedenáct lidí, z toho dvě těhotný, měli s sebou miminko, snad dvouletýho chlapečka a pak dvě asi pět a šest let. Všichni, kromě těhulek teda, čadili. Seděli ale mezi nimi, děti jakbysmet, mimčo lezlo po tatínkovi či kom, který měl v hubě cigáro a vůbec ho nesralo, že to fouká batoleti pŕimo do tváře. Ach jo :-(
Kuřáci maj prostě vždycky přednost

[2]:  Jen komentuj, Malkieli, pojď do mně. Mám chuť se hádat :D

4 Arcana Arcana | 8. prosince 2011 v 22:35 | Reagovat

[2]: Ps: původně měl být tenhle blog krutě upřímný. Holt, Zlému já se opět na moment podařilo zdrhnout tomu zbytku ;-)

5 Vendy Vendy | Web | 8. prosince 2011 v 23:48 | Reagovat

Ajé.
Tentokrát nedebatuju, protože jsem v oné armádě těch odporných kuřáků. Nemůžu s tebou debatit o výhodách či nevýhodách kouření, ani o zlozvyku, návyku a zvyku, jen jedno ti můžu říct, že chápu pocit, jaký máš. A to přesto, že jsem kuřák, ten zapráskaný, hnusný a odporný kuřák vlevo, vpravo, vepředu i vzadu.
Vlastně né... jsem kuřačka. Kuřička? ???
A koukám, že jsi rozjeta na plné kolo, naštvaná na všechno a na všechny. Co se vlastně stalo? Někdo ti founknul cigaretový dým pod nos a přetekla ona pověstná kapka přes pohár? Nebo už nastává pravé předávnoční adventní šílenství? 8-O  :-?  :-x

6 Arcana Arcana | 8. prosince 2011 v 23:51 | Reagovat

[5]: Předvánoční šílenství, nakupení spousty kuřáků na jednom místě, hodina angličtiny a tak dál :D
Neříkám že kuřáci jsou odporní, hnusní a tak, jen ať mě nenutí kouřit s nimi ;-)

7 Malkiel Malkiel | Web | 9. prosince 2011 v 1:07 | Reagovat

[3]: Musím tě zklamat, ale já rozhodně nemám chuť se hádat. A už vůbec ne s tebou, neboť si tě vážím a hádání s naštvaným člověkem je tak trochu rána pod pás. ;-)

8 Malkiel Malkiel | Web | 9. prosince 2011 v 1:22 | Reagovat

[5]: Ještě mně jako příčina napadá premenstruační syndrom. :D
P.S. Diskuze mezi kuřákem a nekuřákem nikdy nemůže vést k nějakému rozuzlení, protože tam jsou oba pevně zakopáni ve svých pozicích a každý z nich se cítí být ohrožen a omezován tím druhým.
I když to tak nevypadá, tak v tomto pozičním boji vedou nekuřáci, protože kuřáci jsou postupně vyháněni odevšad. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy se mohlo kouřit téměř všude. Ve vlacích, v letadlech, na pracovištích, na nádražích.

9 Arcana Arcana | 9. prosince 2011 v 10:39 | Reagovat

[7]: Pravdu díš...

[8]: Hej no dovol :D
díkybohu že už nejsou ty staré hnusné časy, kdy se mohlo kouřit všude. Ve vlacích, v letadlech, na opracovištích, na nádražích.
Ale musím tě zklamat, podívej  se po Evropě, jsem jedni z posledních kteří nemají striktní zákaz kouřit ve VŠECH restauračních zařízeních, v letadle taky můžeš kouřit když si vybereš kuřáckou třídu, na nádražích pokud jsou venku taky, jsem si jista že ve vlacích jsou také kuřácká kupé a na pracovištích? To záleží na domluvě, ne? A navíc, nestěžuj si: jeden čas jsem pracovala v Albertu v lahůdkách. Kolegové co deset minut mizeli na kuřáckou pauzu kde se zdrželi dalších pět, zatímco já jsem zůstávala na pracovišti. Po sečtení tak dvě hodiny pracovní doby strávili kouřením, plus půl hodiny přestávka a stejně dostávali zaplaceno. Dostávat plat za to, že někde stojím, čadím a vykecávávám se s kolegama... hele to by mi taky nevadilo :-P

A máš pravdu. Dohady kuřák s nekuřákem nemohou být vyřešené už z proncipu :-)

10 Vendy Vendy | Web | 9. prosince 2011 v 13:34 | Reagovat

[9]: Nojo.
Ale neboj, boj proti kuřákům už je vyhlášen i u nás, takže se možná dočkáš. Ale co se týká vlaků nebo restaurací, případně letadel, proč ti vadí kuřácké oddělení? Vždyť tam nemusíš chodit? Pořád máš na výběr... kdežto až bude zrušen i tento koutek, kuřáci nebudou mít na výběr vůbec. Ale to je jen poznámka na okraj, a končím, nehádám se, nevyvolávám rozbroje, protože je před vánoci a každý napružený.
Ještě k tvému postřehu, že kuřáci prokouří dvě hodiny v pracovní době... i na tohle dojde. A taky za chvíli budou odečítat čas, kdy půjdeš na záchod. Každou minutu. A nedejbože, že budeš mít zánět močového měchýře nebo malý průjem...
Též budou počítat moment, kdy si skočíš napít se. Ono to k tomu spěje, víš. :-?  8-O  :-(
Jinak, souhlasím se všemi, dohady kuřák versus nekuřák k ničemu nevedou, protože každý má svůj pohled na věc... 8-)

11 Vendy Vendy | Web | 9. prosince 2011 v 13:36 | Reagovat

[6]: Co se stalo na hodině angličtiny, prosímtě? :-?  8-)
Učili jste se legendu o Santa Klausovi a jeho povedených sobech? :-D

12 Vendy Vendy | Web | 9. prosince 2011 v 13:39 | Reagovat

Ještě jednou se vracím (jsem jak špatný host, kterého je třeba třetí den umlátit násadou od koštětě) - tvoje poznámka ohledně andělů byla zajímavá. Možná se časem dám do nějakého malého průzkumu, odkdy se vlastně o nich mluví, píše či maluje... ;-)  :-)

13 Arcana Arcana | 9. prosince 2011 v 15:37 | Reagovat

[10]: Nevadí, Malkiel si stěžoval že to nejde a já jen odpovídala, že jde, jen musí do kuřáckého oddělení :D

To nevím že by rušili kuřácká oddělení. To je blbý, pravda, púrotože jestli se všechna tahle oddělení zrušíá, kuřáci nebudou mítopravdu jinou možnost než kouřit na ulici, na což my nekuřáci začnem opět nadávat a nakonec se cigarety zakážou jako každá jiná droga kromě alkoholu. To je na houby, přeci jen, stát z toho má profit jako kráva.

Fakt jo? S těmi záchody? Páni, to je hnus.

[11]: Je to angličtina :-D  
Jinak, kdybys měla zájem, mohu ti povykládat historii Díkůvzdání, Irska, začátku anglikánské církve, vznik a historii anglického jazyka jako takovou plus spoustu dalších věcí o Americe počínaje prvními osadníky či názory indiánů na ně po poslední projev Baracka Obamy. V češtině či ájině, chceš? :D  :-(

[12]: Taky mě to zajímá, můžem pátrat spolu :-)

14 Kerria Kerria | Web | 9. prosince 2011 v 19:11 | Reagovat

[10]: V těch restauracích je většinou problém, protože nekuřácké oddělení je až za tím kuřáckým, takže než tam člověk dojde tak má rudý oči a smrdí jako tchoř.
Ačkoliv existuje jedna vyjímka. U nás je nekuřácké oddělení vpředu a kuřácké vzadu. Jenže v tom nekuřáckém jsou stísněné prostory, dřevěné stoličky, malé stolečky a každou chvíli ti servírka mává nad hlavou tácy s jídlem nebo pitím. V kuřáckém oddělení je místa na tanec, velké stoly pohodlné židle s vysokou opěrkou zad a polstrováním, televize a záchody. ;-)

15 Kerria Kerria | Web | 9. prosince 2011 v 19:17 | Reagovat

Arcano, v mnohém s tebou souhlasím. Chápu, že se kuřákům nelíbí, jak je poslední dobou omezují a že se snaží bránit jakási svá práva. Ale jim právo kouřit nikdo nechce brát, alespoň já ne. Ať si kouří doma, nebo v prostorách k tomu určeným. Ať jim třeba ze spotřební daně postaví na ulicích budky (jako telefonní) opatřené filtrací, kam si můžou zalézt a kouřit do aleluja. Já chci jen své právo dýchat vzduch bez příchutě nikotinu.

16 Vendy Vendy | Web | 9. prosince 2011 v 20:40 | Reagovat

[13]: Ježišmarjá, vážně mi nemusíš vykládat historie Dne díkuvzdání, opravdu nemusím chtít vědět všechno, nějakého šajna o tom mám a to mi stačí... :-D
Názor indiánů na první osadníky si dovedu představit i v češtině 8-)
Ale děkuji za nabídku, to bylo od tebe fakt hezké... :D
K těm záchodům - věřila bys, že existují firmy (nebo společnosti), kde se zaměstnanci musí odepisovat na záchod?
Jako příklad jedné, o které to natuty vím, je kadeřnictví Klier. Tam dělala před několika lety kolegyně a tohle tam měli. Mimo to, že se nesměli bavit se zákazníky a nesměli si sednout ani ve chvíli, kdy tam nebyla ani noha... :-?
Takže tam se odepisovali. Odchod na záchod: 13.05
Příchod ze záchodu:13.08
Dobrý, ne?
(A to nebyly žádné záněty ani podobné sráčule... ;-)  8-))

17 Vendy Vendy | Web | 11. prosince 2011 v 11:11 | Reagovat

Zlatíčko rozzlobené, je to dnes už lepší? 8-)

18 Arcana Arcana | 12. prosince 2011 v 11:04 | Reagovat

[14]: Jo, to znám taky :D  Nekuřácká oddělení jsou vždy ta menší, ošklivější, schovaná až za hlavní kuřáckou částí, s nepohodlným sezením a taky dost často bez oken, narozdíl od té kuřácké části. A taky jsou ta dvě oddělení od sebe tak šikovně, že první řada stolů nekuřáckého má smůlu, od kuřáků k nim vesele proudí dým :-D  8-O

[16]: Kristepane. Bože dobrý, Svantovíte, Die, Alláhu a všichni kdo byste mi snad mohli pomoci, ať nikdy nejsem nucena pracovat na podobném pracovišti :-D

19 Arcana Arcana | 12. prosince 2011 v 11:05 | Reagovat

[17]: Ne, jsem nasraná pořád, i když z jiného důvodu :D
Ale díky za optání ;-)

20 Vendy Vendy | Web | 12. prosince 2011 v 12:27 | Reagovat

[19]:Nebuď... pomysli na to, že máme líbezný předvánoční čas! 8-)
(I když, teď si nejsem jistá, jestli tě to nenasírá taky... :-D)

P.S. ten Klier byl opravdu chuťovka... a určitě jsou i podobné další, třeba si vzpomínám na Tesco, tam byly taky nějaké drsné podmínky. :-?  8-O

21 Arcana Arcana | Web | 12. prosince 2011 v 15:06 | Reagovat

[20]: Ne, to nasírá maminku :D

Klier bych fakt nechtěla. Jak já byla v tom Albertu, tak tam to takové opravdu nebylo, navíc všichni opravdu každou chvíli chodili na cigárko. A od té doby jsem, zdá se, měla samé skvělé jiné brigády :-D

22 Lily Avril Lily Avril | Web | 12. prosince 2011 v 21:39 | Reagovat

Ahojky rozjíždím nový blog o Avril Lavigne. Pokud bys měla zájem tak se ke mě koukni a zanech komentík díky moc :)

23 :Myslící člověk s vrozenou naivitou: :Myslící člověk s vrozenou naivitou: | Web | 30. prosince 2011 v 21:35 | Reagovat

člověk se jde pobavit a potom doma zasmrdí celej barák bundou, která smrdí od trávy...fuj fuj fuj.....

24 Vendy Vendy | Web | 15. ledna 2012 v 1:06 | Reagovat

[21]: Ale zase si můžeš porovnávat různé práce, pracovní podmínky a kolektivy... :-P
A už je naštěstí po vánocích a dokonce i po Silvestru, takže i maminka si mohla vydechnout... :-D

25 Janinka Janinka | Web | 15. ledna 2012 v 15:38 | Reagovat

Holky, máte tu skvělou diskusi, já se fakt tleméím! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama