Quis custodiet ipsos custodet?

Viva la terra

1. května 2012 v 20:22 | Arcana |  Brk

Velký bílý muž kdysi vstoupil do Afriky a uzřel tam inventář. Chodící.
Vnutili jsme černochům náš způsob života, naši kulturu a naši víru. Pak jsme si ty černochy vzali, odvezli je do celého Nového světa (kam jsme vstoupili teprve nedávno a uzřeli tam rudý chodící inventář) a udělali z nich něco co není člověk. Je totiž moc hloupý a neschopný, nejen aby se o sebe postaral sám (že přežil bez bílé pomoci tisíce let předtím, nás taky nezajímalo), ale i proto, aby vůbec pochopil, jaké dobrodiní pro něj děláme. Tím že ho odvezeme.
Zbytek černochů v Africe bylo uchráněno díky lesům, vzdálenosti, lenosti bělochů je honit nebo čemukoli, a ten zbytek v dosahu byl lámán, aby přijal ,,vyšší" kulturu.


V dnešních dobách si v Americe už nemůžete říkat ,,černoch", protože to je diskriminační, nemůžete člověku jiného popsat pomocí nejvýraznějšího znaku, a to barvy pleti, protože je to diskriminační, nemůžete si ani objednat černou nebo bílou kávu, protože to je diskriminační. Docela by mě zajímalo, jestli se děti ve školách vůbec můžou učit o počátcích příchodu bělochů do Ameriky. Ano, všichni víme, co bylo Mayflower a že zuřily války mezi indiány a bělochy, ale může někdo učit o otroctví? Tam se pojmům jako ,,černoch" nebo ,,běloch" nemají moc jak vyhnout.

(U nás by mohly vzniknout trapné vtipy. ,,Odkud přišli cikáni?" ,,Jsou to romové." ,,Odkud přišli romové?" ,,Netuším, nesmíme se o tom učit, protože bychom museli používat výrazy jako ,,cikán" a popisovat je, takže bychom mluvili o lidech s tmavší pletí a černými vlasy. To by byla diskriminace.")

Afrika je teď nejchudší kontinent světa, vlády států se střídají jako ponožky a ostatní kontinenty pravidelně obíhají obrázky dětí s nafouklými bříšky, děti v pestré paletě oblečení hrajících fotbal se špinavým míčem, děti v chudé školní třídě, adoptujte dítě z Afriky.
Humanitární organizace se předhánějí, kolik která poslala peněz na chudé Africké děti, humanitární pracovníci nás přepadávají na ulicích a lobují za chudé Africké děti, humanitární organizace posílají své pracovníky do Afriky, aby tam léčili chudé Africké děti, dělali osvětu o kondomech a HIV a pak přijeli domů, mávali nám před nosem prstem že jsme zpohodlnělí a sobečtí, že nemyslíme na chudé Africké děti a neposíláme sms za 30 korun, vždyť co nám to udělá.

Mocná Amerika se plácá po rameni že je nejmocnější stát světa (totum pro parte ve své nejlepší formě), tváříc se solidárně mluví o pomoci Africe a pak vyčítá státům jako jsme my, že diskriminujeme své menšiny. A v Africe všechno jen zhoršují.
Pomoc je dobrá. Ale má se to prostě tak, že pokud budete krmit divoké zvíře, zvykne si na to a pokud vy pak nepřijdete, zemře hlady, protože už neumí lovit. Pomoc je dobrá dokud se nestane samoúčelnou jen pro tu pomoc a pro to, aby mohla sama sebe pochválit za to jak je dobrá.

Hlad v Africe je a trvá. A trvat bude, protože světu to tak vyhovuje. Amerika pomáhá Africe a má tak argument proč je mravně lepší než Evropa, Evropa krčí rameny že ona to nezpůsobila, Afrika se nechává krmit protože už neumí lovit, i proto, že jí Amerika, co byla původně Evropa, sebrala zuby a drápy a Asie si spokojeně vyrábí nejlepší technologii světa, kterou dává hlavně Americe, aby jí dala najevo, že to ona je lepší. Amerika na ni naštvaně hledí, ale jednou rukou kyne že ano a druhou bere techniku, kterou pak prezentuje jako vlastní.
Viva la terra.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 1. května 2012 v 22:10 | Reagovat

To je zatraceně dobrá úvaha.
Udělej z člověka neschopného, závislého na tobě - a máš to na doživotí.
Někde jsem četla - dobrý otec uživí své dítě. Ale výborný otec ho naučí lovit a živit se sám... (to bylo nějaké staré rčení, ani nevím, kde jsem je četla, ale je pravdivé...)
Navíc, o humanitární pomoci Africe si taky myslím své, včetně teorie, že skutečné finanční částky tam dojde asi dvacet procent, zbytek se poztrácí někde cestou.
Jak z toho ven? Nevím.
A diskriminace? Myslím, že za chvíli budem moct požadovat diskriminační zákon i pro sebe, neboť dnes jsme my ti, kdo jsou postihovaní a znevýhodňovaní...oproti jiným, nejmenovaným, diskriminovaným skupinám.

2 Malkiel Malkiel | Web | 1. května 2012 v 23:31 | Reagovat

Ty ses dneska převlíkla za chytrou, co? :D Ale jinak je to dobrá úvaha. ;-)

3 Janinka Janinka | Web | 2. května 2012 v 8:58 | Reagovat

Zajímavé počtení. Můj názor na tuto situaci je takový, že pokud by představitelé afrických států chtěli mít svoje země schopné samostatné existence bez otřesné chudoby, klidně by tomu tak být mohlo. Jen by ty hlavy pomazané nesměly být zkorumpované až do morku kostí, předpokládám, že v tom má prsty opět Amerika a zbrojní průmysl. Protože jinak si dost dobře nedovedu vysvětlit, jak je možné, že představitelé chudých zemí žijí v tak neuvěřitelném luxusu a bohatství i přes to, že jejich "poddané" kosí hlad po tisících...

4 Malkiel Malkiel | Web | 2. května 2012 v 11:42 | Reagovat

[3]: Já bych se nijak moc nepozastavoval na jednáním představitelů některých afrických zemí. Ostatně naše politická reprezentace k nim nemá příliš daleko. Podle žebříčků korupce, které vydává společnost Transparency International, se Česká republika pravidelně umísťuje mezi těmito africkými zeměmi. ;-)

5 Kerria Kerria | Web | 2. května 2012 v 17:50 | Reagovat

Rozvoj lékařské vědy je, bohužel, počátkem úpadku lidstva. Ač si mnozí myslí opak, právě medicína bude nejpravděpodobnější příčinou vyhynutí lidstva. Teď je jen otázkou, zda dřív zmizí onen "civilizovaný" člověk díky zhoršující se genetické výbavě (= připravili jsme se totiž o přirozený výběr nejlepšího genetického materiálu) nebo ti černoši v Africe, kteří se díky medicíně přemnožili důsledkem čehož teď hladoví.

I tady u nás v civilizovaném světě by většina rodin měla problémy uživit víc než 3 děti bez pomoci a úlev od státu. A teď si představ, že oni žijí v primitivních podmínkách bez elektřiny, vody a čehokoliv.

6 Arcana Arcana | 2. května 2012 v 22:02 | Reagovat

[1]: Abych byla upřímná, mě děti v Africe nezajímají. Ať pomoc posílají jiní když o to tolik stojí, já budu radši bojovat za zachování lesů a přírody u nás, nebo za podporu rysů, kteří se k nám začínají vracet.
A diskriminace? Černoši, běloši, žlutí a rudí prostě mezi sebou mají rozdíly, je to tak. Proč se tomu vyhýbat? Oslavujme odlišnost

[2]: Tak to víš, občas musím podniknout nějaké ty pokusy k napravení reputace :-D

[3]: Taky si zvykli. ,,Proč se namáhat? Přijdou bílí americanos a dají nám to zadarmo"

[4]: Mezi africkými zeměmi ve zkorumpovanosti? No ty krávo, to potěš koště. A víš co je zajímavé? Podle jiného žebříčku jsme 13. země s nejlepšími podmínkami k žití. USA je nějaká 20. :D
Zůstanu u toho že něco je horší, něco lepší, ale nic z toho neopravňuje ani nás ani jiné říkat, že jsme jako národ horší či lepší než jiný

[5]: Taky pravda. Věk se zvyšuje, ale jen stářím. Zatím se prodlužuje spíš ta poslední fáze života. Že by to bylo tím, že se v této době snažíme vytěsnit smrt z myšlenek? :-)
Souvislost s Afrikou mě nenapadal. Hm...
Jak myslíš to s tím genetickým materiálem?

7 Kerria Kerria | Web | 3. května 2012 v 9:52 | Reagovat

[6]: Všude v přírodě slabá a neduživá mláďata nepřežijou a tak své geny nepředávají dalším generacím. Ještě před 100 lety to platilo i o lidech. Dnes medicína skoro všechny zachrání, tím pádem se "špatné" geny předávají dál a ještě se různě kombinují... Jednou s tím bude mít lidstvo velké problémy. Bohužel, nevím co s tím.

8 Malkiel Malkiel | Web | 5. května 2012 v 11:37 | Reagovat

[7]: Ano, to je hluboká a smutná pravda, že člověk pracuje na zhoršování svého genetického fondu. Bohužel to je v zájmu zisku farmaceutických koncernů, protože pro ně je ideálním člověkem takový, který je od narození chcípák a musí celý život brát tuny jejich léků. A když náhodou není chcípák, tak mu aspoň vnutíme očkování proti nemocem, které nejsou nebezpečné a naopak jejich prodělání je prospěšné pro imunitní systém člověka. Například takové očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím a planým neštovicím je zcela zbytečné. Nebo očkování proti chřipce. Očkování proti chřipce obsahuje pouhých šest chřipkových antigenů, zatímco ve skutečnosti člověk může potkat stovky jiných chřipkových virů.
P.S. Zachraňování hladových černoušků má jediný efekt, že se neúměrně zvyšuje počet dalších hladových lidí na planetě Zemi. Protože každý zachráněný hladový černoušek zplodí dalších deset hladových černoušků.

9 DorothyBex DorothyBex | E-mail | 17. července 2017 v 21:13 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170717

10 Carolynjaw Carolynjaw | E-mail | 5. srpna 2017 v 3:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

11 Carolynjaw Carolynjaw | E-mail | 5. srpna 2017 v 19:07 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

12 Carolynjaw Carolynjaw | E-mail | 6. srpna 2017 v 5:58 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

13 GeorgeScono GeorgeScono | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 18:32 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>отзывы о компании автоматик москва для млм, как раскрутить сетевой маркетинг</a>

14 Larrygox Larrygox | E-mail | Web | 16. září 2017 v 17:37 | Reagovat

http://milolivos.com/component/k2/itemlist/user/1139985  В хорошем качестве стереопара скачать торрент полный фильм   смотреть сериал онлайн 1941 1945  http://www.petrpalous.cz/component/k2/itemlist/user/355740

15 SlavaXvc SlavaXvc | 5. října 2017 v 14:43 | Reagovat

Hi everyone! Recently I have been battling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/ambien-euphoria>click here</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

16 BethanyWuf BethanyWuf | E-mail | Web | 25. října 2017 v 6:13 | Reagovat
17 BethanyYrg BethanyYrg | 11. listopadu 2017 v 4:51 | Reagovat

Hello everyone! Recently I have been battling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=https://vk.com/wall385704251_248>source</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

18 ElvaSee ElvaSee | E-mail | 26. prosince 2017 v 15:09 | Reagovat

апрапрапр

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama