Quis custodiet ipsos custodet?

Září 2012

Ponožky v sandálech

29. září 2012 v 18:59 | Arcana |  Na toulkách

Dříve byl vrchol erotického zážitku, když dáma ukázala kotníček. Teď máme zjevně opačný problém, pokud kdokoli NEukáže kotníky, je to jako kdyby si dříve vyšel na ulici jen ve spodkách. Aneb, ponožky v sandálech.
Nějak je nám (mi) cpáno, že ponožky v sandálech jsou hrůza hrůzoucí a co je ještě hrůznější, že to nosí jen Češi. Tak jsem se na to rozhodla podívat.

Tři letní měsíce jsem působila na Pražském hradě v obchůdku se suvenýry. První mě to ještě nenapadlo, druhé dva jsem ale sedm hodin své pracovní doby jen s pár vynechávkami čučela turistům na nohy, jestli ty fusky v sandálech vážně nosí pouze Češi. A nosí? Pchá!

A vládni tomu

23. září 2012 v 15:38 | Arcana |  Brk

Protože si jedno dítě zraní nohu, musí se přestavět všechny eskalátory v Evropě. Lidé staví sami sebe jako bohy. Stojí nade vším a vše je ke službě.

Myslívala jsem, že křesťanství a judaismus samozřejmě přinesly mnoho dobrého a jen já vidím pouze to zlé. Ale čím více hledám, tím slaběji si myslím, že křesťanství skutečně něco dobrého přineslo.
Vždyť, co udělalo? Dobrota a štědrost existovaly už předtím. Křesťanství a judaismus jen řeklo, že lidský život je nedotknutelný a tím povznesla samotného člověka na boha.

Svrchovaného pána nade vším životem.